Baseino medienos priežiūra

 • Mediena yra gyva medžiaga

  Dėl temperatūros ir drėgmės svyravimų ji gali susitraukti arba išsiplėsti, ko pasėkoje mediena įtrūksta arba įskyla. Tai yra natūralus reiškinys ir jokiu būdu tai nedaro įtakos mūsų gaminių tarnavimo laikui.

  Mediena yra IV klasės autoklavinio apdorojimo, iš esmės atitinka standartus ir visiškai nekenkia žmonėms ar gyvūnams tiesioginio kontakto su mediena metu.
  Jūs galite pasikeisti pirminę medienos spalvą, naudodami tinkamus, atsparius vandeniui ir atitinkančius mikroporėtumą produktus (dažus su gruntu, arba bespalvę alyvą medienos įgirdymui). Procopi siūlo SIKKENS CETOL madingų spalvų asortimentą. Tačiau šios produktų rūšys gali būti taikomos tik ant medienos su mažesniu nei 15% drėgmės kiekiu.

  Pasirinkite aukštos kokybės produktus! Jie duos geresnį rezultatą ilgesniam laikui. Prieš naudodami, išbandykite mažame plote .
  Kad išsaugotumėte natūralią jūsų medinio baseino spalvą, rekomenduojame palaukti vienerius metus prieš taikant medienos dažymą ar papildomą apsaugą. Iš esmės, praėjus 4-iems sezonams, poros medyje atsiveria plačiau ir sukuria „pilkumo efektą“. Papildomai apdirbant po „pilkumo efekto“, medžiagos geriau sukimba su mediena.

  Mediena, natūrali medžiaga

  Kadangi mediena yra natūrali medžiaga, ji turi kai kuriuos smulkius defektus, kurie neturi jokios įtakos gaminio tarnavimo laikui.
  Tam tikras kiekis galimų paviršutiniškų defektų yra leidžiamas ir tam garantija netaikoma.

  DĖMESIO!

  Sandėliavimas. Jei jūs neketinate iš karto sumontuoti jūsų baseino, laikykite jį neišpakuotą gerai vėdinamoje patalpoje, arba nuo drėgmės ir saulės spindulių gerai apsaugotoje patalpoje. Tačiau, jei jūs buvote priverstas išpakuoti jūsų baseiną, apvyniokite ir apriškite padėklą iš naujo. Kai padėklas yra išardytas, baseino rinkinys turi būti surinktas per 24-48 valandas.
   

                   

  Spalvos pokyčiai

  Spalvos pokyčiai, skirtingi atspalviai yra įprastas reiškinys kiekvienai medžio rūšiai. Apdirbimas tai išryškina, nes apdirbimo medžiagų įsigėrimo gylis priklauso nuo medienos tankumo ir medienos paviršiaus. Medienos blukimas atvirame ore žymiai sumažins šių spalvų pokyčius.
   

        

  Sakų rutuliukai

  Kai sakingos medžio rūšys yra autoklavuojamos, dėl slėgio pokyčių ir vakuumo lipnūs sakų likučiai gali iškilti į paviršių. Pašalinkite juos atsargiai nugramdydami tam tinkamu įrankiu. Būkite atsargūs ir nepažeiskite medienos. Galima naudoti terpentino spiritą, tačiau panaudojus jo per daug, gali likti dėmės.

   

   

  Druskos dėmės

  Ant autoklavuojamos medienos paviršiaus dažnai atsiranda mažos žalios dėmės. Jas galima pašalinti šlifavimo popieriumi. Jei paliksite neapdorotas, jos turėtų išnykti laikui bėgant.

   

   

  Įtrūkimai ir įskilimai

  Dėl drėgmės ir temperatūros svyravimų mediena plečiasi ir traukiasi. Kai mediena džiūsta, ji susitraukia netolygiai, dėl to atsiranda įtrūkimai. Nors tai gali kelti nerimą, bet jie nedaro jokios įtakos mechaninėms produkto savybėms ir todėl jie nepatenka į garantijos taikymo sritį.

   

   

  Pilkumas

  Veikiant saulės spinduliams, mediena pilkėja. Kai kuriems žmonėms patinka šis sidabrinis natūralių apnašų blizgesys. Tačiau, jei jūs pageidaujate medienai palikti pradinę rudų tonų spalvą, naudokite apsauginį sluoksnį (pvz. alyvą) tik kai gaminys yra surinktas.
   

   

  Šakos

  Mazgai rodo vietas kur ankščiau buvo šakos. Jų kiekis ir dydis priklauso nuo medienos rūšies ir rūšiavimo tvarkos. Įrengimui lauko sąlygomis nedideli lipnūs mazgai yra leistini. Kuo griežtesnė rūšiavimo tvarka, apribojanti mazgų kiekį ir dydį, tuo brangesnė bus mediena.
   

   

  Paviršiaus pelėsiai

  Pelėsiai, sukeliami mikroskopinių grybelių, gali augti ant medienos, ypatingai ant sakingų rūšių, ant kurių pelėsiai gali atrodyti kaip „melsvumas“. Tai yra paviršiaus reiškinys, sukeltas padidintos šilumos, drėgmės ir nepakankamos ventiliacijos ir kuris pasireiškia dėmėmis nuo šviesiai mėlynos iki tamsiai mėlynos spalvos. Jas galima nuvalyti nuo paviršiaus. Atminkite, kad IV klasės apdorota mediena yra apsaugota nuo grybelių, kurie gali pakenkti fizinėms ir mechaninėms medienos savybėms. Norėdami gauti daugiau informacijos, prašome kreiptis į Procopi garantiją dėl medienos rūšių ir jų priežiūros.

   

   

   

  Sujungta mediena

  Siekiant užtikrinti aukščiausios medienos kokybės parinkimą, ji yra kruopščiai rūšiuojama prieš obliavimą. Lentos su defektais abiejose pusėse yra atmetamos. Defektai (mazgai, įskilimai, šerpetos) yra išpjaunami ir lentos yra sujungiamos kartu. Todėl mediniame baseine yra įprasta rasti sujungtų elementų, kas jokiu būdu nekeičia medienos mechaninių savybių. Dėl tos pačios priežasties netobulumai ant baseino paviršiaus (mazgai, įskilimai, šerpetos) yra visiškai priimtini.